CRA: ​Brian Hebeisen, Justin Miest, Nate Minster Win Multiple Races At Brainerd

CRA: ​Brian Hebeisen, Justin Miest, Nate Minster Win Multiple Races At Brainerd

© 2019, Roadracing World Publishing, Inc. From a press release issued by CRA:

The Central Roadracing Association (CRA) held round 4 of the
2019 season August 31 – September 1 at Brainerd International Raceway on the Competition Course. The
weekend was filled with many competitive races and close finishes in the Expert
classes. Justin Miest was able to take home seven race wins in multiple classes
including the overall victory in the GP 3/4 Michelin Cup on the Nielsen Racing
Yamaha R6. He maintains his points lead heading into the final event of the
year. Nate Minster also continued his dominating show of form winning almost
every race he entered. He finished the weekend with eight total victories in
the Middleweight and Heavyweight classes. Former CRA champion, Brian Hebeisen
took home victories in seven total races including multiple on the Fisk
Brothers Racing Yamaha R6 in Middleweight and Heavyweight.

The Unlimited class saw close battles for the win in almost
every race. Jake Schmotter took home four wins and podiums in the other two
unlimited races on his Yamaha R1. Jesse Nelson came in second five times with
one victory. Shane Keaveny Also finished the weekend with a victory and
multiple podiums.

Last year’s CRA champion, Kyle Ohnsorg, made an epic return
just months after a freak motocross accident. He entered three races in the
Featherweight class and was able to pick up right where he left off winning all
three races. Round 5 of CRA is shaping up to be an interesting weekend of
racing with Sunday hosting the annual 5 hour endurance event and the Framstad
Cup. Thank you to all of the racers, volunteers, and fans that made for such an
entertaining weekend of racing. Join CRA for their final event of the year in
September. Visit www.mra-cn.com for more details.

Unlimited SS Expert – Race 1

1 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

2 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

3 Shane Keaveny (Kaw ZX-10R)

4 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

Unlimited SS Novice – Race 1

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

Unlimited SS Expert – Race 2

1 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

2 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

3 Shane Keaveny (Kaw ZX-10R)

4 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

Unlimited SS Novice – Race 2

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

Unlimited SB Expert – Race 1

1 Shane Keaveny (Kaw ZX-10R)

2 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

3 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

4 Tony Mahto (Yam YZF-R1)

Unlimited SB Novice – Race 1

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

Unlimited SB Expert – Race 2

1 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

2 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

3 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

4 PR Stafki (Yam YZF-R1)

Unlimited SB Novice – Race 2

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

2 Aaron Inouye (Yam YZF-R1)

Unlimited GP Expert – Race 1

1 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

2 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

3 Shane Keaveny (Kaw ZX-10R)

4 JR Hiebert (Duc Panigale V4S)

Unlimited GP Novice – Race 1

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

Unlimited GP Expert – Race 2

1 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

2 Jake Schmotter (Yam YZF-R1)

3 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

4 PR Stafki (Yam YZF-R1)

Unlimited GP Novice – Race 2

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

2 Aaron Inouye (Yam YZF-R1)

Heavyweight SS Expert – Race 1

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

3 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

4 Aaron Anderson (Yam YZF-R6)

Heavyweight SS Novice – Race 1

1 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

2 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

3 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

4 Leisha Olson (Honda CBR600RR)

Heavyweight SS Expert – Race 2

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

3 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

4 Brian Rogers (Suz SV650)

Heavyweight SS Novice – Race 2

1 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

2 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

3 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

4 Leisha Olson (Honda CBR600RR)

Heavyweight SB Expert – Race 1

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

3 Aaron Anderson (Yam YZF-R6)

4 Brian Rogers (Yam YZF-R6)

Heavyweight SB Novice – Race 1

1 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

2 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

3 Trevor Gumm (Yam YZF-R6)

4 Leisha Olson (Honda CBR600RR)

Heavyweight SB Expert – Race 2

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

3 Brian Rogers (Yam YZF-R6)

4 David Stone (Yam YZF-R6)

Heavyweight SB Novice – Race 2

1 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

2 Trevor Gumm (Yam YZF-R6)

3 Boyd Hedstrom (Yam YZF-R6)

4 Leisha Olson (Honda CBR600RR)

Heavyweight GP Expert – Race 1

1 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

2 Brian Rogers (Yam YZF-R6)

3 Aaron Anderson (Yam YZF-R6)

4 Dillon Baumeister (Yam YZF-R6)

Heavyweight GP Novice – Race 1

1 Leisha Olson (Honda CBR600RR)

Heavyweight GP Expert – Race 2

1 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

2 Brian Rogers (Yam YZF-R6)

3 Mark Dargis (Yam YZF-R6)

4 Adam Bastien (Yam YZF-R6)

Heavyweight GP Novice – Race 2

1 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

2 James Mullen (Yam YZF-R6)

3 Boyd Hedstrom (Yam YZF-R6)

Middleweight SS Expert – Race 1

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

3 Justin Miest (Yam YZF-R6)

4 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

Middleweight SS Novice – Race 1

1 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

2 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

3 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

4 James Mullen (Yam YZF-R6)

Middleweight SS Expert – Race 2

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

3 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

4 Justin Miest (Yam YZF-R6)

Middleweight SS Novice – Race 2

1 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

2 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

3 James Mullen (Yam YZF-R6)

4 Shane Williams (Yam YZF-R6)

Middleweight SB Expert – Race 1

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Justin Miest (Yam YZF-R6)

3 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

4 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

Middleweight SB Novice – Race 1

1 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

2 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

3 James Mullen (Yam YZF-R6)

4 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

Middleweight SB Expert – Race 2

1 Justin Miest (Yam YZF-R6)

2 Nate Minster (Yam YZF-R6)

3 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

4 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

Middleweight SB Novice – Race 2

1 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

2 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

3 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

4 James Mullen (Yam YZF-R6)

Middleweight GP Expert – Race

1 Nate Minster (Yam YZF-R6)

2 Justin Miest (Yam YZF-R6)

3 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

4 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

Middleweight GP Novice – Race

1 Matthew Warnert (Yam YZF-R6)

2 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

3 James Mullen (Yam YZF-R6)

4 Trevor Gumm (Yam YZF-R6)

Middleweight GP Expert – Race

1 Justin Miest (Yam YZF-R6)

2 Brian Hebeisen (Yam YZF-R6)

3 Jordan Imrie (Yam YZF-R6)

4 Brian Rogers (Yam YZF-R6)

Middleweight GP Novice – Race

1 Austin Isfeld (Yam YZF-R6)

2 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

3 James Mullen (Yam YZF-R6)

4 Trevor Gumm (Yam YZF-R6)

Lightweight SS Expert – Race 1

1 Brian Hebeisen (Suz SV650)

2 Thomas Conroy (Suz SV650)

3 Nathan Jessup (Suz SV650)

4 Jonathan Myers (Suz SV650)

Lightweight SS Novice – Race 1

1 Zack Johnson (Suz SV650)

2 Jeffrey Quam (Suz SV650)

Lightweight SB Expert – Race 1

1 Brian Hebeisen (Suz SV650)

2 Kurt Schuschke (Tri Daytona 675)

3 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

4 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

Lightweight SB Novice – Race 1

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 Jeffrey Quam (Suz SV650)

3 Zack Johnson (Suz SV650)

4 Keith Leishman (Suz SV650)

Lightweight SB Expert – Race 2

1 Brian Rogers (Suz SV650)

2 Brian Hebeisen (Suz SV650)

3 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

4 Kyle Franz (Yam FZ-07)

Lightweight SB Novice – Race 2

1 Zack Johnson (Suz SV650)

2 Keith Leishman (Suz SV650)

3 Jeffrey Quam (Suz SV650)

Lightweight GP Expert – Race

1 Daniel Mataczynski (Suz SV650)

2 Brian Rogers (Suz SV650)

3 Justin Miest (Suz SV650)

4 Andrew Kruse (Suz SV650)

Lightweight GP Novice – Race

1 Zack Johnson (Suz SV650)

2 Keith Leishman (Suz SV650)

3 Mitchell Donahue (Suz SV650)

4 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

Lightweight GP Expert – Race 1

1 Brian Hebeisen (Suz SV650)

2 Brian Rogers (Suz SV650)

3 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

4 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

Lightweight GP Novice – Race 1

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 Keith Leishman (Suz SV650)

Michelin Cup GP3 Expert – Race

1 Justin Miest (Yam YZF-R6)

2 Nate Minster (Yam YZF-R6)

3 Sam Burke (Yam YZF-R6)

4 Jes Schwartz (Yam YZF-R6)

Michelin Cup GP4 Expert – Race

1 Jesse Nelson (Yam YZF-R1)

2 JR Hiebert (Duc Panigale V4S)

3 Dan Krambeck (BMW S1000RR)

4 Adam Bastien (Yam YZF-R6)

Michelin Cup GP3 Novice – Race

1 Zack Abraham (Kaw ZX-6R)

2 James Mullen (Yam YZF-R6)

3 Christian Swanson (Hon CBR600RR)

4 Doug Olson (Yam YZF-R6)

Michelin Cup GP4 Novice – Race

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

New Rider Race – Race

1 Eric Victorson (Yam YZF-R1)

2 Keng Xiong (Yam YZF-R6)

3 Aaron Ihonye (Yam YZF-R6)

4 Eric Selthun (Yam YZF-R6)

Michelin Cup GP2 Expert – Race

1 Brian Rogers (Suz SV650)

2 Nathan Jessup (Suz SV650)

Michelin Cup GP2 Novice – Race

1 Zack Johnson (Suz SV650)

2 Akshay Biyani (Suz SV650)

Michelin Cup GP0 Expert – Race

1 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

2 David Juntunen (Suz SV650)

3 William Miller (Yam YZF-R3)

4 Jonathan Myers (Suz SV650)

Michelin Cup GP0 Novice – Race

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Max Bullard (Yam YZF-R3)

4 Ike Messmore (Yam YZF-R3)

Michelin Cup GP1 Expert – Race

1 Scott Masterton (Yam YZF-R6)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

Michelin Cup GP1 Novice – Race

1 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

90s Cup Expert – Race 1

1 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

3 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

4 James Michaelson (Hon CBR600F3)

250GP Expert – Race 1

1 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

90s Cup Novice – Race 1

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

Featherweight SS Expert – Race 1

1 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

2 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

3 Dave Juntunen (KTM 390)

4 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

Featherweight SS Novice – Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Andrew Vandal (Yam YZF-R3)

4 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

Ultralight Cup Novice
– Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

Ultralight Cup Expert
– Race 2

1 Ryan Music

2 Dave Juntunen (Suz SV650)

3 William Miller (Yam YZF-R3)

90s Cup Expert – Race 2

1 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

3 James Michaelson

4 Daniel Mataczynski (Suz SV650)

5 Brian O’Mara (Suz SV650)

6 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

90s Cup Novice – Race 2

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 Andy Ellsworth (Yam YZF-R6)

250GP Expert – Race 2

1 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

Ultralight Cup Novice
– Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 Amanda Kreller (Yam YZF-R3)

Ultralight Cup Expert
– Race 1

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

2 Scott Masterton (Yam YZF-450)

3 William Miller (Yam YZF-R3)

4 Ryan Music (Kaw Ninja 300)

Lightweight SS Expert – Race 2

1 Brian Hebeisen (Suz SV650)

2 Jesse Vanderweide (Suz SV650)

3 Thomas Conroy(Suz SV650)

4 Nathan Jessup (Suz SV650)

Lightweight SS Novice – Race 2

1 Zack Johnson (Suz SV650)

2 Jeffrey Quam (Suz SV650)

Featherweight SS Expert – Race 2

1 Kyle Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

3 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

4 William Miller (Yam YZF-R3)

Featherweight SS Novice – Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R6)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

90s Cup Expert – Race 1

1 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam
YZF-R6)

3 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

4 James Michaelson (Hon CBR600F3)

90s Cup Novice – Race 1

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 David Schaenzer (Hon CBR600F2)

3 Andy Ellsworth (Hon CBR600F2)

250GP Expert – Race 1

1 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

90s Cup Expert – Race 1

1 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

3 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

4 James Michaelson (Hon CBR600F3)

90s Cup Novice – Race 1

1 Wayne Minnichsoffer (Hon CBR600F2)

2 David Schaenzer (Hon CBR600F2)

3 Andy Ellsworth (Hon CBR600F2)

250GP Expert – Race 1

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

2 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

Featherweight GP Expert – Race 2

1 Kyle Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

3 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

4 Dave Juntunen (Suz SV650)

Featherweight GP Novice – Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

4 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

Ultralight Cup Novice
– Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

3 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

4 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

Ultralight Cup Expert
– Race 2

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

2 Dave Juntunen (KTM 390)

3 Ryan Music (Yam YZF-R3)

4 William Miller (Yam YZF-R3)

Featherweight GP Expert – Race 1

1 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

3 Stephen Peterson (KTM)

4 William Miller (Yam YZF-R3)

Featherweight GP Novice – Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

Ultralight Cup Expert
– Race 1

1 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

3 Stephen Peterson (BMW)

4 Scott Masterton (Yam YZF-450)

Ultralight Cup Novice
– Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 Amanda Kreller (Yam YZF-R3)

90s Cup Expert – Race 2

1 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

2 James Michaelson (Hon CBR600F3)

3 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

4 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

250GP Expert – Race 2

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

90s Cup Novice – Race 2

1 Andy Ellsworth (Suz SV650)

Featherweight SB Expert – Race 1

1 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

3 Dave Juntunen (Suz SV650)

4 William Miller (Yam YZF-R3)

Featherweight SB Novice – Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R6)

3 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

4 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

Supertwins Expert – Race 1

1 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

2 Chris Parrish (Suz SV650)

3 Brett Donahue (Suz
GSX-R750)

4 PR Stafki (Hon RC51)

Sportsman Middleweight
Expert – Race 1

1 Justin Miest (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

Sportsman Lightweight
Expert – Race 1

1 Brad Kreller (Kra HKR Evo2)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

3 Dave Juntunen (Suz SV650)

Supertwins Novice – Race 1

1 Keith Leishman (Suz SV650)

Sportsman Lightweight
Novice – Race 1

1 Zack Johnson (Suz
SV650)

Featherweight SB Expert – Race 2

1 Kyle Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

3 Justin Miest (Kaw Ninja 300)

4 Dave Juntunen (KTM 390)

Featherweight SB Novice – Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R6)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

Supertwins Expert – Race 2

1 JR Hiebert (Duc Panigale V4 S)

2 Brian Rogers (Suz SV650)

3 Kyle Franz (Yam FZ-07R)

4 Andrew Kruse (Suz SV650)

Sportsman Middleweight
Expert – Race 2

1 Justin Miest (Yam YZF-R6)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

Supertwins Novice – Race 2

1 Keith Leishman (Suz SV650)

Sportsman Lightweight
Expert – Race 2

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

Ultralight Cup Expert
– Race 1

1 Kurt Ohnsorg (Yam YZF-R3)

2 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

3 William Miller (Yam YZF-R3)

4 Scott Masterton (Yam YZF-R6)

Ultralight Cup Novice
– Race 1

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

4 Amanda Kreller (Yam YZF-R3)

90s Cup Expert – Race 2

1 Adam Harrison (Hon CBR600F3)

2 Leif Nadeau (Yam YZF-R6)

3 James Michaelson (Hon CBR600F3)

4 Sean Stettnichs (Yam YZF-R6)

250GP Expert – Race 2

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

90s Cup Novice – Race 2

1 Andy Ellsworth (Hon CBR600F3)

Ultralight Cup Novice
– Race 2

1 Brady Fors (Yam YZF-R3)

2 Phillip Mitteness (Yam YZF-R3)

3 David Schaenzer (Kaw Ninja 300)

4 Dane Fickel (Yam YZF-R3)

Ultralight Cup Expert
– Race 2

1 Billy Lachmiller (Kaw Ninja 300)

2 Ryan Music (Yam YZF-R3)

3 Dave Juntunen (KTM 390)

4 William Miller (Yam YZF-R3)

Latest Posts

World Superbike: Race Two Results From Argentina

All-Time Lap Record: 1:37.462, Jonathan Rea, 2019 Race Fastest Lap...

World Supersport: Race Results From San Juan Villicum Circuit

Race Lap Record: 1:43.818, Sandro Cortese, 2018 All-Time Lap Record:...

Canada’s Shannonville Motorsport Park Has Been Sold

Bondar and Gidman Purchase Shannonville Motorsport Park Toronto, ON –...

World Superbike: Superpole Race Results From Argentina

Race Lap Record: 1:39.175, Jonathan Rea, 2018 All-Time Lap Record:...

Dunlop Plans More INVITE Events In 2020 And Beyond

Dunlop Plans More INVITE Events In 2020 And Beyond   Buffalo,...